Šmigovec - Kostol Nanebovstúpenia Pána

Kostol a chrám, Monument, Architektúra

Gréckokatolícky drevený Kostol Nanebovstúpenia Pána z roku 1755. Stavba je zvnútra natretá hlinou. V interiéri sa nachádza ikonostas zhotovený vo východokarpatskom štýle, ručne maľovaný oltárny kríž a viacero krížov na procesie.

Načítavam mapu...
067 73Šmigovec
Zobraziť navigáciu

Prevádzková doba

Prevádzková doba nie je definovaná.

Predpoveď počasia

Mierny dážď icon
Mierny dážď
8°C/ 3°CDeň / Noc
Mierny vietor, 4m/s
Južný
Oblačno icon
Oblačno
10°C/ 2°CDeň / Noc
Slabý vietor, 2m/s
Východný
Slabé sneženie icon
Slabé sneženie
8°C/ 3°CDeň / Noc
Slabý vietor, 3m/s
Severo-západný
Slabé sneženie icon
Slabé sneženie
3°C/ -1°CDeň / Noc
Mierny vietor, 3m/s
Severný
Oblačno icon
Oblačno
2°C/ -2°CDeň / Noc
Slabý vietor, 2m/s
Severný
Jasná obloha icon
Jasná obloha
1°C/ -3°CDeň / Noc
Mierny vietor, 4m/s
Severný
Jasná obloha icon
Jasná obloha
1°C/ -4°CDeň / Noc
Slabý vietor, 2m/s
Severný

Miesta v okolí

Vihorlatská hvezdáreň v Humennom

Vihorlatská hvezdáreň v Humennom

Vihorlatská hvezdáreň v Humennom je regionálnou špecializovanou vedecko-výskumnou, kultúrno-vzdelávacou a odborno-pozorovateľskou inštitúciou v oblasti astronómie a príbuzných prírodných vied.

Jazero Beňatina

Tyrkysové jazierko vzniklo v bývalom kameňolome, kde sa našla skamenelina 5 metrov dlhej ryby, preto bolo ťažba zastavená. Zároveň došlo k zaplaveniu kameňolomu spodnou vodou a vytvoreniu jazierka, ktoré svojou scenériou pripomína Plitvické jazerá. Beňatina sa nachádza v okrese Sobrance medzi dedinami Beňatina a Inovce.

Sninský kameň

Sninský kameň

Prírodná pamiatka Sninský kameň sa nachádza v pohorí Vihorlat v katastri obce Zemplínske Hámre. Pre veľký vedecký a kultúrno-spoločenský význam bol Sninský kameň vyhlásený v roku 1982 za Chránený prírodný výtvor. V súčasnosti možno Sninský kameň nájsť ako prírodnú pamiatku, ktorú tvorí tzv. neplodná plocha (skala) obklopená ochranným lesom.

Národný park Poloniny

Národný park Poloniny

Najvýchodnejším slovenským národným parkom je Národný park Poloniny s pôvodnými rozľahlými bukovými a jedľovo-bukovými lesmi a pralesmi Stužica, Rožok a Havešová zapísanými od roku 2007 v Zozname svetového prírodného dedičstva UNESCO.

Medová baba (Poloniny)

V Bukovských vrchoch, na území národného parku Poloniny, na trase z Novej Sedlice na vrchol Riabej skaly, sa nachádza miesto označované ako Lúka medovej baby alebo Medová baba.

Zemplínska Šírava

Zemplínska Šírava

V severnej časti Východoslovenskej nížiny sa zrkadlí hladina Zemplínskej šíravy, tzv. Východoslovenského mora. Vzhľadom na priaznivé klimatické pomery predovšetkým v letnom období sa intenzívne využíva na rekreáciu.

Zemplínska Šírava - Medvedia hora

Zemplínska Šírava - Medvedia hora

Poloha strediska Medvedia hora sa nachádza v krajinársky najhodnotnejšej oblasti, na úpätí vyvýšeného výbežku – polostrova vulkanického pôvodu. Malebný pohľad na breh jazera je spojený s pohľadom na Medvediu horu. Stredisko je rozdelené výbežkom na východnú a západnú časť. V západnej časti Medvedej hory je rekreačný areál s rozlohou 3 ha s upravenou štrkovou plážou, požičovňou vodných bicyklov, autokempingom ATC Anima a taktiež sa tu nachádza parkovisko pre cca 250 aut a Penzión Anima. Nad cestou sa nachádza Europenzión reštaurácia Salaš.

Vinianske jazero

Vinianske jazero

Vinianske jazero leží v krásnom lesnom prostredí 11 km od Michaloviec. Vďaka pomerne malej ploche a ochrane okolitých lesov voči vetru sa môže pýšiť mimoriadne teplou vodou, a preto je nepopierateľne veľkým lákadlom turistov a ideálnym miestom na relax pri vode. Je známe aj v zahraničí a za jeho krásami prichádza veľa turistov z Poľska, Maďarska, Ukrajiny, Nemecka či Holandska. Pre svoje výborné klimatické podmienky a skutočne nádhernú prírodu sa radí k najvyhľadávanejším miestam cestovného ruchu na Slovensku.

Kamenná cesta “Porta Rusica”

V katastrálnom území bývalej obce Ruské, v oblasti vodárenskej nádrže Starina sa nachádza kamenná cesta Porta Rusica, ktorá bola vyhlásená za kultúrnu pamiatku.

Ranč Nová Zem

Ranč Nová Zem

Dovolenkový park Ranč Nová zem vám ponúka záhradu, sezónny bazén a ubytovanie v obci Blatná Polianka. Mesto Užhorod je vzdialené 16 km.

Hotel CHEMES

Hotel CHEMES

Wellness hotel Chemes ** sa nachádza na brehu vodnej nádrže Zemplínska šírava, v rekreačnej oblasti Kamenec. Hotel poskytuje ubytovanie v komfortne zariadených izbách, apartmánoch a disponuje ubytovacou kapacitou 126 lôžok v 56 izbách.

Hotel Glamour

Hotel Glamour

Hotel Glamour **** je moderný, komfortný štvorhviezdičkový hotel situovaný v atraktívnom prostredí na brehu Zemplínskej Šíravy. Vysoký štandard poskytovaných služieb ocenia rodiny s deťmi, milovníci oddychu, turistiky, či spoločnosti organizujúce teambuildingové aktivity a obchodné rokovania.

Hotel Felícia

Hotel Felícia

Hotel Felicia sa nachádza v obci Kaluža, 300 metrov od Zemplínskej Šíravy. Ponúka reštauráciu a bezplatné Wi-Fi pripojenie na internet. Na mieste môžete využívať bezplatné súkromné parkovisko.

Thermal Šírava Spa Resort

Thermal Šírava Spa Resort

Hotel Thermal Šírava je moderný 4-hviezdičkový hotel, ktorý sa nachádza pri vodnej nádrži Zemplínska Šírava. Ponúka ubytovanie v pohodlných izbách a apartmánoch.

Hotel Eurobus ***

Hotel Eurobus ***

Hotel Eurobus sa nachádza 12 km od mesta Michalovce, v centre rekreačnej oblasti Zemplínska šírava, stredisko Medvedia hora, v prekrásnej scenérii Východoslovenskej nížiny pod svahmi Vihorlatu. Vodná nádrž s nádychom prímorskej romantiky, poskytuje dokonalé zázemie pre návštevníkov.

Ranč Nová Zem

Ranč Nová Zem

Dovolenkový park Ranč Nová zem vám ponúka záhradu, sezónny bazén a ubytovanie v obci Blatná Polianka. Mesto Užhorod je vzdialené 16 km.

Thermalpark Šírava

Thermalpark Šírava je moderný termálny park na brehu Zemplínskej šíravy v obci Kaluža. Je situovaný na prekrásnom polostrove Medvedia hora, ktorý je považovaný za jedno z najkrajších miest na Zemplínskej šírave.

Hrabová Roztoka - Kostol sv. Bazila Veľkého

Hrabová Roztoka - Kostol sv. Bazila Veľkého

Gréckokatolícky drevený Kostol sv. Bazila Veľkého bol postavený v roku 1750. Je to trojpriestorová zrubová stavba prikrytá šindľovou strechou s dvomi vežičkami. Interiér je z väčšej časti barokový a pochádza z druhej polovice 18. storočia. Ikonostas je o niečo mladší a jeho vek sa datuje do konca 18. storočia. V interiéri sa nachádza zaujímavá skriňa zhotovená v gotickom slohu.

Kalná Roztoka - Kostol sv. Bazila Veľkého

Kalná Roztoka - Kostol sv. Bazila Veľkého

Gréckokatolícky drevený Kostol sv. Bazila Veľkého bol postavený koncom 18. storočia a neskôr obnovený. Ide o trojdielnu zrubovú stavbu, ktorá je z vonkajšej strany omazaná hlinou a obielená. Ikonostas pochádza z 18. storočia a ikona Kristus je datovaná do roku 1773. Zvonica, ktorá sa nachádza pred kostolom pochádza z 20. storočia.

Uličské Krivé - Kostol sv. Michala Archanjela

Uličské Krivé - Kostol sv. Michala Archanjela

Gréckokatolícky drevený Kostol sv. Michala Archanjela z roku 1718 je trojpriestorová zrubová stavba bojkovského typu umiestnená na nízkych kamenných základoch. Ikonostas pochádza z 18. storočia a je zhotovený v barokovom slohu. Niektoré ikony ako napr. ikona sv. Mikuláš, Kristus Pantokrátor a niektoré ďalšie sú zo 16. storočia.

Kaštieľ Snina

Kaštieľ Snina

Kaštieľ prešiel v roku 2012 rekonštrukciou a pre verejnosť bol otvorený v lete 2013. V súčasnosti v ňom sídli mestská knižnica, múzeum so stálou expozíciou, galéria a usporadúvajú sa spoločensko-kultúrne podujatia, obrady i koncerty vážnej hudby.

Ruský Potok - Kostol sv. Michala Archanjela

Ruský Potok - Kostol sv. Michala Archanjela

Gréckokatolícky drevený Kostol sv. Michala Archanjela z roku 1740. Je to trojpriestorový chrám bojkovského typu. V areáli sa nachádza drevená zvonica z roku 1956. Ikonostas je z obdobia vzniku stavby. Vzácne sú liturgické knihy vytlačené cyrilikou v polovici 17. storočia vo Ľvove a v iných ukrajinských mestách.

Topoľa - Kostol sv. Michala Archanjela

Topoľa - Kostol sv. Michala Archanjela

Gréckokatolícky drevený Kostol sv. Michala Archanjela bol postavený v roku 1700. Je to trojpriestorová zrubová stavba bojkovského typu, ktorú umiestnili na strmom kopci nad dedinou. Obklopuje ju cintorín. V areáli sa nachádza drevená zvonica z druhej polovice 17. storočia. Ikonostas je z polovice 18. storočia, niektoré ikony sú zo 17. storočia.

Gitarové múzeum v Sobranciach

Gitarové múzeum v Sobranciach

Unikátne Gitarové Múzeum Slovakia v Sobranciach mapuje kompletný vývoj a výrobu elektrofonických gitár v Československu po druhej svetovej vojne.