Paintballhause Bardejov
Miesto, kde sa môžete vyblázniť a zažiť plno adrenalínu. Hrá sa vonku alebo v budove tvaru "h". Počas hry sa používajú aj dymovnice.
Gréckokatolícky drevený Kostol sv. Lukáša Evanjelistu bol postavený v roku 1826. Je to trojpriestorový chrám na kamennej podmurovke. Ikonostas z 18. storočia dopĺňa niekoľko starších ikon zo 17. storočia.
Prevádzková doba nie je definovaná.
Obec Lenartov sa nachádza v blízkosti slovensko-poľskej hranice. Koncom 19. stor. cez ňu viedla obchodná cesta z Poľska do Galície. Ostali po nej spomienky v podobe studne (prameňa) a zrúcaniny hostinca Kráľova studňa. Dnes v obci pôsobí občianske združenie Kráľova studňa z Lenartova, ktoré sa zaslúžilo aj o výstavbu rozhľadne. Vybudovali ju nad Lenartovom v roku 2011.
Skalná ihla je viac známa pod názvom „Čertova skala“ – kamenný výtvor, ktorý je vysoký 12 m a spája sa s ním povesť spojená s výstavbou Ľubovnianskeho hradu. Nachádza sa v nive rieky Poprad asi 2,5 km od obce Chmeľnica. Od roku 1989 je tento prírodný výtvor vyhlásený za prírodnú pamiatku.
Jedinou sprístupnenou jaskyňou na severovýchode Slovenska je Jaskyňa Zlá Diera pri obci Lipovce. Je sprístupnená speleologickou vodcovskou činnosťou. Základná trasa trvá približne 40 minút. Je fyzicky nenáročná, vhodná aj pre malé deti. Nutná je pevná obuv a teplejší odev (v jaskyni je 7 °C).
Penzión sa nachádza v Bardejove, 800 metrov od námestia s radnicou a Baziliky sv. Egídia. Ponúka bar a bezplatné Wi-Fi pripojenie na internet v celom objekte. Priamo na mieste môžete využívať bezplatné súkromné parkovisko.
Penzión M sa nachádza v Bardejove, 11 km od Kostola sv. Františka z Assisi v Hervartove, 35 km od bojiska Dukla a 41 km od Národného parku Magura. K dispozícii je bezplatné Wi-Fi.
Hotel Artin sa nachádza len 700 metrov od historického centra Bardejova, ktoré je zapísané na zozname svetového dedičstva UNESCO. Ponúka vám ubytovacie jednotky s vlastnou kúpeľňou, zimnú záhradu, lobby bar a reštauráciu. Na mieste máte k dispozícii bezplatné súkromné parkovisko a bezplatné Wi-Fi pripojenie na internet.
Miesto, kde sa môžete vyblázniť a zažiť plno adrenalínu. Hrá sa vonku alebo v budove tvaru "h". Počas hry sa používajú aj dymovnice.
Gréckokatolícky drevený Kostol sv. Kozmu a Damiána pochádza z rokov 1708 a 1709. Architektonickou zvláštnosťou je vysunuté podstrešie okolo stavby stojace na vertikálnych stĺpoch. Tento jediný kostolík na Slovensku je podpivničený. V interiéri prevažujú barokové prvky. Väčšia časť ikonostasu je z 18. storočia, avšak nachádzajú sa tu aj ikony zo 16. a 17. storočia. Je to trojdielny zrubový objekt postavený na kamennej podmurovke.
Rímskokatolícky drevený Kostol sv. Františka z Assisi bol v roku 2008 zapísaný s ďalšími 7 drevenými kostolmi Karpatského oblúka do Zoznamu svetového dedičstva UNESCO.
Najvýznamnejšou pamiatkou námestia v Bardejove, ktorý je zapísaný do Zoznamu svetového kultúrneho a prírodného dedičstva Unesco, je Bazilika minor sv. Egídia stojaca v jeho severnej časti.
Pod Šarišské múzeum v Bardejove patria stále expozície v Bardejove a v Bardejovských Kúpeľoch.
Na okraji Bardejovských kúpeľov na severovýchode Slovenska stojí Múzeum ľudovej architektúry - najstarší skanzen na Slovensku. Dominantami expozícií ľudovej architektúry (skanzenu) v Bardejovských Kúpeľoch sú dva drevené chrámy východného obradu: chrám z Mikulášovej je gréckokatolícky a chrám zo Zboja - pravoslávny.
Pravoslávny drevený Kostol sv. Mikuláša bol postavený v roku 1775. Je to trojdielna štvorpriestorová stavba a patrí medzi typické lemkovské varianty rusínsko-ukrajinských trojdielnych a trojvežových zrubových chrámov. Rokokový ikonostas z roku 1766 patrí k najzachovanejším ikonostasom na Slovensku. Niektoré ikony (sv. Mikuláš, Ukrižovanie) pochádzajú dokonca zo 17. storočia. V roku 1967 tento chrám previezli do skanzenu - Múzea ľudovej architektúry v Bardejovských Kúpeľoch.
Neďaleko Bardejova na severovýchodnom Slovensku sa nachádza zrúcanina hradu Zborov, nazývaného aj Makovica.
Gréckokatolícky drevený Kostol sv. Michala Archanjela pochádza z 18. storočia. Je to trojdielna zrubová stavba. Časti ikonostasu pochádzajú z rôznych období, vynikajú v ňom najmä bohato zdobené cárske dvere. Niektoré obrazy ikonostasu sú až z konca 19. storočia. Ikona Pokrova pochádza z konca 18. storočia. Oltár je datovaný do roku 1716.
Gréckokatolícky drevený Kostol sv. Lukáša Evanjelistu. Gréckokatolícky drevený Kostol sv. Lukáša Evanjelistu z roku 1739. Je to trojpriestorový zrubový chrám situovaný na mieste staršieho objektu z prelomu 15. a 16. storočia. Ikonostas pochádza zo 17. storočia, niektoré vzácne ikony maľované na drevo sú zo 17. a 18. storočia. Nezachovala sa unikátna kolekcia starodávnych drevorezov, ktoré boli súčasťou interiéru chrámu.