Šarišské múzeum Bardejov
Pod Šarišské múzeum v Bardejove patria stále expozície v Bardejove a v Bardejovských Kúpeľoch.
Ubytovacie zariadenie Kulturne Centrum Bardejov sa nachádza v Bardejove a sídli v budove Poľsko-slovenského domu. Ponúka vám slnečnú terasu a výhľad na hory. Využívať môžete bezplatné Wi-Fi pripojenie na internet a bezplatné súkromné parkovisko na mieste.
Každá izba je vybavená TV s plochou obrazovkou a rýchlovarnou kanvicou. Všetky izby majú súkromnú kúpeľňu s vaňou. Pripravené sú tiež toaletné potreby zdarma a sušič na vlasy.
Na mieste máte k dispozícii spoločnú kuchyňu a obchod so suvenírmi.
Ubytovacie zariadenie je situované 7 km od kostola sv. Františka z Assisi v obci Hervartov a 21 km od Duklianskeho priesmyku. Letisko Košice sa nachádza 70 km od ubytovacieho zariadenia.
Ponuku na mieru Vám pripravíme do 24 hodín v pracovné dni od 8:00 do 16:00.
Obec Lenartov sa nachádza v blízkosti slovensko-poľskej hranice. Koncom 19. stor. cez ňu viedla obchodná cesta z Poľska do Galície. Ostali po nej spomienky v podobe studne (prameňa) a zrúcaniny hostinca Kráľova studňa. Dnes v obci pôsobí občianske združenie Kráľova studňa z Lenartova, ktoré sa zaslúžilo aj o výstavbu rozhľadne. Vybudovali ju nad Lenartovom v roku 2011.
ZOO park v Stropkove ležiacom na východe Slovenska v pohorí Nízke Beskydy je atraktívnym, kultúrno-výchovným zariadením s celoročnou prevádzkou, jediným svojho typu na Slovensku.
Penzión sa nachádza v Bardejove, 800 metrov od námestia s radnicou a Baziliky sv. Egídia. Ponúka bar a bezplatné Wi-Fi pripojenie na internet v celom objekte. Priamo na mieste môžete využívať bezplatné súkromné parkovisko.
Hotel Artin sa nachádza len 700 metrov od historického centra Bardejova, ktoré je zapísané na zozname svetového dedičstva UNESCO. Ponúka vám ubytovacie jednotky s vlastnou kúpeľňou, zimnú záhradu, lobby bar a reštauráciu. Na mieste máte k dispozícii bezplatné súkromné parkovisko a bezplatné Wi-Fi pripojenie na internet.
Miesto, kde sa môžete vyblázniť a zažiť plno adrenalínu. Hrá sa vonku alebo v budove tvaru "h". Počas hry sa používajú aj dymovnice.
Pod Šarišské múzeum v Bardejove patria stále expozície v Bardejove a v Bardejovských Kúpeľoch.
Najvýznamnejšou pamiatkou námestia v Bardejove, ktorý je zapísaný do Zoznamu svetového kultúrneho a prírodného dedičstva Unesco, je Bazilika minor sv. Egídia stojaca v jeho severnej časti.
Na okraji Bardejovských kúpeľov na severovýchode Slovenska stojí Múzeum ľudovej architektúry - najstarší skanzen na Slovensku. Dominantami expozícií ľudovej architektúry (skanzenu) v Bardejovských Kúpeľoch sú dva drevené chrámy východného obradu: chrám z Mikulášovej je gréckokatolícky a chrám zo Zboja - pravoslávny.
Pravoslávny drevený Kostol sv. Mikuláša bol postavený v roku 1775. Je to trojdielna štvorpriestorová stavba a patrí medzi typické lemkovské varianty rusínsko-ukrajinských trojdielnych a trojvežových zrubových chrámov. Rokokový ikonostas z roku 1766 patrí k najzachovanejším ikonostasom na Slovensku. Niektoré ikony (sv. Mikuláš, Ukrižovanie) pochádzajú dokonca zo 17. storočia. V roku 1967 tento chrám previezli do skanzenu - Múzea ľudovej architektúry v Bardejovských Kúpeľoch.
Neďaleko Bardejova na severovýchodnom Slovensku sa nachádza zrúcanina hradu Zborov, nazývaného aj Makovica.
Rímskokatolícky drevený Kostol sv. Františka z Assisi bol v roku 2008 zapísaný s ďalšími 7 drevenými kostolmi Karpatského oblúka do Zoznamu svetového dedičstva UNESCO.
Gréckokatolícky drevený Kostol sv. Lukáša Evanjelistu bol postavený v roku 1826. Je to trojpriestorový chrám na kamennej podmurovke. Ikonostas z 18. storočia dopĺňa niekoľko starších ikon zo 17. storočia.
Gréckokatolícky drevený Kostol sv. Lukáša Evanjelistu. Gréckokatolícky drevený Kostol sv. Lukáša Evanjelistu z roku 1739. Je to trojpriestorový zrubový chrám situovaný na mieste staršieho objektu z prelomu 15. a 16. storočia. Ikonostas pochádza zo 17. storočia, niektoré vzácne ikony maľované na drevo sú zo 17. a 18. storočia. Nezachovala sa unikátna kolekcia starodávnych drevorezov, ktoré boli súčasťou interiéru chrámu.
Gréckokatolícky drevený Kostol Ochrany Presvätej Bohorodičky z roku 1730. V roku 1931 ho premiestnili do skanzenu - Múzea ľudovej architektúry v Bardejovských Kúpeľoch. Je to trojdielny zrubový objekt s hodnotným ikonostasom z 18. storočia a so zaujímavou vonkajšou farebnou dekoratívnou výzdobou. Nedávno sa uskutočnila jeho ďalšia rekonštrukcia a celý kostolík, vrátane štýlovej drevenej ohrady s dvomi bránkami, bol dokončený koncom septembra 2005. Do interiéru kostolíka sa znovu vrátil aj pôvodný ikonostas z 18. storočia.
Gréckokatolícky drevený Kostol Ochrany Presvätej Bohorodičky pochádza z roku 1763. Je to typický lemkovský variant trojdielnych a trojvežových zrubových chrámov rusínsko-ukrajinského regiónu. Interiérová výzdoba pochádza zo 17. a 18. storočia. Nachádza sa tu najvzácnejší a najkompletnejší rokokový ikonostas na Slovensku s oltárom Narodenia Panny Márie z roku 1780. Interiér dopĺňajú vzácne drevené barokové svietniky a liturgické knihy zo 17. storočia.