Bodružal – Chrám sv. Mikuláša
Gréckokatolícky Chrám sv. Mikuláša bol v roku 2008 s ďalšími 7 drevenými kostolmi Karpatského oblúka zapísaný do Zoznamu svetového dedičstva UNESCO.
Gréckokatolícky drevený Kostol sv. Michala Archanjela z roku 1777. Je to trojdielna zrubová stavba. Ikonostas pochádza z polovice 18. storočia, niektoré ikony sú zo 17. storočia. Ikonostas je drevená polychrómovaná architektúra so štyrmi radmi ikon a cárskymi dverami, zdobenými rezbou a maľbou. Pochádza z polovice 18. storočia. Niektoré ikony (Mandylion, sv. Michal, sv. Mikuláš) sú zo 17. storočia. Objekt v roku 2001 kompletne obnovili.
V priestore Duklianskeho priesmyku na slovensko-poľských hraniciach sa nachádza vyhliadková veža, z ktorej môže návštevník vidieť široký priestor slovenského a poľského územia – dejiska bojov počas Karpatsko-duklianskej operácie.
Malé mesto Medzilaborce ležiace na severovýchode Slovenska sa pýši dvomi európskymi prvenstvami. Potom, čo tu založili prvé múzeum nesúce meno Andy Warhola, majú Medzilaborčania aj prvú sochu venovanú hlavnému predstaviteľovi svetového pop-artu.
ZOO park v Stropkove ležiacom na východe Slovenska v pohorí Nízke Beskydy je atraktívnym, kultúrno-výchovným zariadením s celoročnou prevádzkou, jediným svojho typu na Slovensku.
Penzión Alnus sa nachádza v blízkosti hraníc s Poľskom, 4 km od lyžiarskeho strediska Nižná Polianka. K dispozícii máte kaviareň a elegantné ubytovanie s bezplatným Wi-Fi.
Gréckokatolícky Chrám sv. Mikuláša bol v roku 2008 s ďalšími 7 drevenými kostolmi Karpatského oblúka zapísaný do Zoznamu svetového dedičstva UNESCO.
Gréckokatolícky drevený Kostol Ochrany Presvätej Bohorodičky, ktorý postavili v roku 1938 podľa projektu ukrajinského architekta a bádateľa ľudovej architektúry V. Sičynského patrí medzi chrámy bojkovského typu. Je to jednoloďová zrubová stavba, postavená na vyššej podmurovke. Interiérová výzdoba pochádza z čias vzniku stavby, avšak ikonostas je z 18. storočia.
Gréckokatolícky drevený Kostol Ochrany Presvätej Bohorodičky z roku 1770. Je to trojdielny a trojvežový zrubový objekt. Pred objektom je drevená vstupná bránka s osembokou nízkou strieškou, pokrytou šindľom.
Gréckokatolícky drevený Kostol sv. Kozmu a Damiána pochádza z roku 1924. Je to trojpriestorový chrám so samonosnou trojstupňovou vežou. Interiér a ikonostas pochádzajú z čias výstavby chrámu.
Gréckokatolícky Kostol sv. Bazila Veľkého z prvej polovice 18. storočia (asi z roku 1730). Je to trojdielna zrubová stavba prikrytá šindľovou strechou s troma vežičkami. Súčasťou architektonického celku je zrubová ohrada so šindľovou strieškou a s drevenou vstupnou bránou. Barokový ikonostas je z 18. storočia, niektoré samostatné ikony sú zo 17. storočia. Niektoré obrazy (ikona sv. archanjela Michala, sv. Mikuláš a pod.) pochádzajú zo 17. storočia.
Gréckokatolícky Kostol Usnutia Presvätej Bohorodičky z konca 18. storočia. Opravili ho v roku 1947. Je to trojdielny barokový trojpriestorový zrubový objekt na nízkej kamennej podmurovke. Pôvodná interiérová výzdoba chýba. Niektoré vzácne ikony sú uložené v Šarišskom múzeu v Bardejove. Chrám je súčasťou cintorína so starými krížmi.
O Dukliansky priesmyk pri Svidníku na severovýchode Slovenska sa na jeseň 1944 odohrali jedny z najťažších bojov druhej svetovej vojny. Dnes je na tomto mieste Pamätník 1. československého armádneho zboru s vojnovým cintorínom.
Gréckokatolícky Kostol Ochrany Bohorodičky bol postavený v roku 1764. Je to trojdielna zrubová stavba prikrytá šindľovou strechou s troma vežami. Ikonostas z druhej polovice 18. storočia nie je kompletný, zachovali sa iba fragmenty, napr. obraz Bohorodičky z druhej polovice 18. storočia. Cárske vráta sú bohato zdobené rezbou s rastlinným ornamentom a maľbou s postavami mudrcov. Pri chráme sa nachádza samostatne stojaca zvonica z roku 1949. V roku 2000 obidva objekty zreštaurovali.
Gréckokatolícky drevený Kostol sv. Michala Archanjela z roku 1752. Je to trojdielny chrám. Súčasťou areálu je drevená zvonica. Areál bol pôvodne obklopený drevenou ohradou zrubovej konštrukcie so šindľovou strieškou. Ikonostas pochádza z druhej polovice 18. storočia. Ikona Vzkriesenie Lazara, sv. Michal a niektoré ďalšie sú zo 17. storočia. Ikonostas a oltár boli reštaurované v rokoch 1969-1970. Objekt obnovili v roku 2001.